kabina prysznicowa

Dobór szkła do zabudowy kabiny prysznicowej powinien być podyktowany kilkoma ważnymi czynnikami, a także posiadać pewne cechy dostosowane do specyfiki wnętrza, jakim jest łazienka. Jakie powinno być szkło do kabiny prysznicowej? Przede wszystkim musi je charakteryzować funkcjonalność, wysoka trwałość oraz odporność na działanie zmiennych temperatur i wilgoci. Z uwagi na to, w tym przypadku najlepiej sprawdzi się szkło antykorozyjne i hartowane, które jest niezwykle odporne na uszkodzenia i wykazuje większe bezpieczeństwo użytkowania, bowiem nawet jeśli dojdzie do jego stłuczenia (co jest wyjątkowo trudne), to rozpadnie się ono na bardzo wiele, drobnych kawałków, które nie spowodują skaleczeń.

Kolor i wzory szkła do kabiny prysznicowej

Przy wyborze szkła do kabiny prysznicowej, powinniśmy oprócz kwestii praktycznych rozważyć także te dotyczące walorów estetycznych. Mamy więc do wyboru różne typy szkła od przejrzystego zwane też float, przez satynowe, piaskowane, matowe po barwione, ornamentowane i grawerowane. Tutaj najważniejszym  kryterium jest nasz gust, preferencje oraz styl aranżacyjny, w jakim utrzymana jest nasza łazienka. Na przykład szkło z laminowanymi grafikami prezentuje się niezwykle oryginalnie i będzie pasować doskonale do nowoczesnych łazienek.

Natomiast większość klientów, którym zależy na klasycznych rozwiązaniach decyduje się na tradycyjne szkło float, a osoby dla których prywatność ma ogromne znaczenie, stawiają na ogół na matowe szkło lub częściowo mleczne, które jest o wiele mniej przejrzyste od tradycyjnego szkła. Matowe szkło bez dodatkowych elementów ozdobnych sprawdzi się także bardzo dobrze w minimalistycznych pomieszczeniach. Z kolei do zalet kabin prysznicowych wykonanych z wzorzystego materiału należy także wyraźna redukcja widoczności zacieków i zabrudzeń, jak również, co oczywiste, intrygujący efekt wizualny, a także możliwość ożywienia pomieszczenia poprzez optyczne nadanie mu większego dynamizmu.