Gdzie montować szklane ściany?
Szklane ściany działkowe nie blokują przenikania światła, a więc świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach bez okien, ciemnych korytarzach oraz do wydzielania stref w obszernych przestrzeniach. Ścianki szklane doskonale wpisują się w nowoczesne budownictwo i styl minimalistyczny. Wykorzystywane są zarówno w budynkach firmowych i obiektach użyteczności publicznej, jak i w domach prywatnych. Szklane ściany często stosowane są w zabudowach ekspozycyjnych.
Wykonujemy szklane ścianki działowe, które są łatwe w montażu i demontażu, co pozwala na modyfikację układu we wnętrzu w dowolnym momencie. Dzięki ściankom, można wydzielić zupełnie odrębne pomieszczenie w obszernej strefie dziennej, na przykład gabinet. Korzystamy wyłącznie ze szkła hartowanego, które jest kilkukrotnie mocniejsze od standardowej tafli szkła, a więc ściany szklane są niepodatne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Co więcej, szkło hartowane po rozbiciu pęka, ale rozpada się na drobne i nieostre odłamki, co oznacza, że jest to całkowicie bezpieczne rozwiązanie.
Zalety szklanych ścian
Ściana ze szkła podkreśli nowoczesny wymiar aranżacji i minimalistyczny, niemal surowy styl wnętrza. Szkło jest materiałem neutralnym, który świetnie prezentuje się w towarzystwie drewna, kamienia, czy też starej cegły oraz modnego w ostatnim czasie betonu architektonicznego. Ogromną zaletą ścianek ze szkła jest trwałość – szkło jest materiałem, który nie ulega procesom starzenia, a więc zachowuje nienaganny wygląd pomimo upływu lat. Szklana ściana nie blokuje światła i czyni nawet ciemne i ciasne wnętrza bardziej wszechstronnymi. Wykorzystujemy szkło o grubości co najmniej 8 mm, a więc są to konstrukcje solidne i stabilne.